På Alla hjärtans dag öppnas portarna till en kväll där gott och ont möts. Välkommen till Wicked Gasque en förtrollande sittning fylld av mystik, bubblande dryck och förbjudet trevligt sällskap.
Oavsett om du identifierar dig mer med Glinda eller Elphaba väntar en magisk kväll med slush, sifondrinkar, magisk trerätters och bar under sittningen.
När natten faller fortsätter festen med ett eftersläpp som håller på till småtimmarna När natten faller fortsätter festen med ett eftersläpp som håller på till småtimmarna. Sittningen äger rum 17:31–21:00, med biljetter för 100 kr (alkoholfri) eller 125 kr (alkohol), samt +10 kr för kött.
Eftersläppet öppnar 22:00–03:00, med inträde 35 kr för Chalmerister och 45 kr för icke-Chalmerister. Biljettsläpp sker den 2/2 kl. 12:00. Kvällens förtrollade skådeplats är Vörtpannan, Kårhuset. 18+ gäller, legitimation krävs.
Vi ses i dimman. 🖤